Menu >
facebook instagram

Projektant

Aleksandra Twardowska-Kaczmarek jest absolwentką Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Projekt dyplomowy z wynikiem celującym, wyróżnieniem, został nagrodzony medalem Rektora ASP(2001)

W 2002 roku otrzymała Stypendium Twórcze Miasta Krakowa – prestiżową nagrodę ufundowaną przez Prezydenta Miasta Krakowa. Jest laureatką wielu konkursów architektonicznych, m. in. „Architektury-Murator” („Na czym można usiąść w mieście?” – wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie za projekt małej formy elektronicznej), nagroda główna w konkursie „Najpiękniejsze salony” („Stylowy dom”) i w konkursie „Łazienka marzeń” („Moje mieszkanie”). Finalistka konkursu „Twój projekt. Twój czas.” – Swarzędz S. A., „Elle Decoration” (konkurs PRODECO – kategoria „Młody projektant”), nagroda firmy KLER w konkursie „Dekoratorzy”. Brała udział w licznych wystawach zbiorowych: „Sztuka projektowania” – Galeria Pryzmat, „Sztuka relaksu” – Galeria Arka i Galeria w Sukiennicach. Jej prace wystawiane były w Pałacu Sztuki w Krakowie i Królikarni w Warszawie.

Projektantkę wyróżnia zamiłowanie do estetyki minimalizmu, oszczędność stosowanej palety barw, skłonność do kreowania wyrafinowanych form. Eksperymenty na pograniczu designu, rzeźby i kompozycji malarskiej tworzą wnętrza nie tylko funkcjonalne, ale również pełne poetyckiego komentarza. Prowadzi autorską pracownię projektową, zajmującą się projektowaniem wnętrz i scenografią.