Projektowanie

to podróż w głąb wyobraźni, wiedzy i talentu, zderzona z umiejętnością słuchania o marzeniach innych

Projektowanie to odpowiedź na pytanie o to jak stworzyć dla KOGOŚ przyjazną, szczerą przestrzeń o wyrazistym charakterze... bo projektując, zawsze myślę o użytkowniku.

STYL to słowo klucz, które stosuję, wymyślając nowe wnętrza. Często go używam, by wyczuć tętno wnętrza i ożywić drzemiący w nim potencjał. Określenie stylu pozwala mi poznać preferencje moich inwestorów i pomaga w efekcie stworzyć konsekwentną, spójną całość.

logo
diz
IMG_8234

Aleksandra Twardowska - Kaczmarek

Aleksandra Twardowska-Kaczmarek jest absolwentką Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Projekt dyplomowy z wynikiem celującym, wyróżnieniem, został nagrodzony medalem Rektora ASP (2001)

W 2002 roku otrzymała Stypendium Twórcze Miasta Krakowa – prestiżową nagrodę ufundowaną przez Prezydenta Miasta Krakowa. Jest laureatką wielu konkursów architektonicznych, m. in. „Architektury-Murator” („Na czym można usiąść w mieście?” – wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie za projekt małej formy elektronicznej), nagroda główna w konkursie „Najpiękniejsze salony” („Stylowy dom”) i w konkursie „Łazienka marzeń” („Moje mieszkanie”). Finalistka konkursu „Twój projekt. Twój czas.” – Swarzędz S. A., „Elle Decoration” (konkurs PRODECO – kategoria „Młody projektant”), nagroda firmy KLER w konkursie „Dekoratorzy”.

Brała udział w licznych wystawach zbiorowych: „Sztuka projektowania” – Galeria Pryzmat, „Sztuka relaksu” – Galeria Arka i Galeria w Sukiennicach. Jej prace wystawiane były w Pałacu Sztuki w Krakowie i Królikarni w Warszawie.

Projektantkę wyróżnia zamiłowanie do estetyki minimalizmu, oszczędność stosowanej palety barw, skłonność do kreowania wyrafinowanych form. Eksperymenty na pograniczu designu, rzeźby i kompozycji malarskiej tworzą wnętrza nie tylko funkcjonalne, ale również pełne poetyckiego komentarza.

Prowadzi autorską pracownię projektową, zajmującą się projektowaniem wnętrz i scenografią.

kontakt

ATK studio

biuro@aleksandratwardowska.pl